نوشته شده توسط Super User دسته: ستاد اقامه نماز
نمایش از 09 ارديبهشت 1392 بازدید: 1729
پرینت

 

از بزرگ بانوي اسلام حضرت فاطمه زهرا روايت شده:

كه از پدر بزرگوارشان سؤال كردند دربارة زنان و مرداني كه نسبت به نمازشان بي‌اعتنا هستند و نماز را سبك مي‌شمارند چه مي‌فرماييد؟

رسول اكرم فرمودند: يا فاطمه هركس از مردان و زنان نماز را سبك شمارد خداوند او را به پانزده بلا مبتلا مي‌سازد: شش مورد در دنيا، سه مورد در هنگام مرگ، سه مورد در قبر و سه مورد هنگام خروج از قبر.

امّا بلاهائي كه در دنيا مبتلا مي‌شود: 1- خداوند بركت را از عمرش مي‌برد. 2- خداوند بركت را از رزقش بر مي‌گيرد. 3- سيماي صالحين را از چهره‌اش محو مي‌سازد. 4- هر عملي كه انجام مي‌دهد پاداشي براي آخرتش نمي‌ماند. 5- دعايش به آسمان بالا نمي‌رود. 6- بهره و نصيبي در دعاهاي صالحان ندارد.

امّا بلاهائي كه در موقع مرگ دامنگير او مي‌شود: 1- ذليل از دنيا مي‌رود. 2- گرسنه جان مي‌دهد. 3- تشنه جان مي‌دهد اگرچه تمام آب‌هاي دنيا را بنوشد.

امّا بلاهائي كه در قبر دامنگيرش مي‌شود: 1- خداوند ملكي را بر او مي‌گمارد تا او را زجر دهد. 2- در ميان قبر در فشار شديد و تنگنائي سخت قرار مي‌گيرد. 3- قبرش تاريك و ظلماني خواهد بود.

امّا بلاهائي كه در روز قيامت دامن گيرش مي‌شود: 1- خداوند ملكي را موكّل مي‌سازد تا او را با صورت بر روي زمين بكشد درحاليكه خلايق به او مي‌نگرند. 2- محاسبه اعمالش به سختي انجام مي‌شود. 3- خداوند با نظر لطف به او نمي‌نگرد و او را پاك نمي‌گرداند و براي او عذابي دردناك است.

الحكم الزاهرة صفحة 291؛ فلاح السائل و نجاح المسائل، صفحة 22 و ناسخ‌التّواريخ، جلد 2، كتاب حضرت اميرالمؤمنين

شما اینجا هستید:   خانه حوزه فرهنگیحوزه فرهنگیستاد اقامه نماز12بلا برای بی اعتنایان به نماز