صلوات و رنج شیطان
نوشته شده توسط Super User دسته: کانون قرآن و عترت
نمایش از 08 ارديبهشت 1392 بازدید: 1795
پرینت

روزى پیامبر اکرم صلى ‏الله ‏علیه ‏و آله از راهى عبور مى‏کرد. در راه شیطان را دید که خیلى ضعیف و لاغر شده است. از او پرسید: چرا به این روز افتاده ‏اى؟ 

گفت: یا رسول ‏الله از دست امت تو رنج مى‏برم و در زحمت‏ بسیار هستم . پیامبر فرمودند: مگر امت من با تو چه کرده ‏اند ؟ گفت: یا رسول ‏الله، امت ‏شما شش خصلت دارند که من طاقت دیدن و تحمل این خصایص را ندارم .

اول این که هر وقت ‏به هم مى‏ رسند سلام مى‏کنند. دوم این که با هم مصافحه - دست دادن- مى ‏کنند. سوم آن که ، هر کارى را که مى‏ خواهند انجام دهند «ان‏ شاء الله» مى ‏گویند ، چهارم از این خصلت ها آن است که استغفار از گناهان مى ‏کنند ،پنجم این که تا نام شما را مى‏ شنوند صلوات مى‏فرستند و ششم آن که ابتداى هر کارى « بسم الله الرحمن الرحیم‏» مى‏ گویند.

امام صادق علیه السلام فرمودند:

هر کس می خواهد در های آسمان به روی او گشوده شود بر محمد و آل محمد صل الله علیه و آله و سلم بسیار صلوات بفرستد.

حضرت محمد صل الله علیه و آله و سلم فرمودند:

شیطان و ابلیس را خوار و ذلیل کنید با فرستادن صلوات بر محمد و آل محمدصل الله علیه و آله و سلم

صلوات و شفاعت روز جمعه:

امام صادق علیه السلام فرمودند:

در قیامت روز جمعه مانند عروسی صاحب کمال و جمال جلوی بهشت می ایستد و سایر روزها پشت سر او قرار میگیرند آنها شهادت می دهند و روز جمعه فقط کسانی را شفاعت میکند که بر محمد و آل محمد صل الله علیه و آله و سلم بسیار صلوات فرستاده اند.

صلوات و گناهان کبیره:

رسول اکرم صل الله علیه و آله وسلم فرمودند:

شفاعت آن شخص بر من واجب است هر چند اهل گناهان کبیره باشد به شرط آنکه هر روز و هر شب 

بر محمد و آل محمد صل الله علیه و آله وسلم صلوات بفرستد.

صلوات و بوی بهشت:

حضرت رسول (ص):بوی خوش بهشت از فاصله ای به اندازه ی 500 سال راه رفتن به مشام انسان می رسد اما این بو هرگز به مشام کسی که بر من صلوات بفرستد ولی بر آل و خاندان و اهل بیت من صلوات نفرستد نمی رسد.

صلوات و انسان جاهل :

امام صادق(ع):برای انسان جاهل همین بس که پس از شنیدن نام پیامبر بر محمد و آل محمد (ص)صلوات نفرستد.

صلوات عامل روشنی قلب:

امام مجتبی(ع):دل مرد حقه ای قرار دارد و روی آن طبقی است 

هنگامی که او بر محمد و آل محمد (ص)صلوات کامل می فرستد

آن طبق از روی حقه برداشته می شود و قلبش روشن می گردد و آن چیزی که فراموش کرده به یاد می آورد.

صلوات و دوری از مقربان:

رسول اکرم(ص):از مقربان درگاه الهی دور خواهد شد کسی که از روی عمد صلوات بر محمد و آل محمد(ص) را ترک کند.

شما اینجا هستید:   خانه حوزه فرهنگیحوزه فرهنگیکانون قرآن و عترتصلوات و رنج شیطان