نوشته شده توسط ابراهیم رئوفی دسته: حسابداری
نمایش از 28 ارديبهشت 1394 بازدید: 2618
پرینت

 

اطلاعاتي از مديرگروه حسابداري :

 

   ليسانس حسابداري از دانشگاه دولتي بوشهر

 

   فوق ليسانس حسابداري از دانشگاه آزاد نيشابور

 

دكتري حسابداري از دانشگاه هند

 

  و نيز

  

   دانشگاه آزاد شيروان

 

   آموزشكده سما

 

   غيرانتفاعي قوچان

 

   غيرانتفاعي حكيمان بجنورد

 

    ساعت کاری مدیرگروه حسابداری - آقاي دكتر هادي سعيدي           يكشنبه 11-9 

 

دانلود چارت درسی

 

دانلود سرفصل رشته ها

 
نوشته شده توسط Super User دسته: حسابداری
نمایش از 16 ارديبهشت 1392 بازدید: 2083
پرینت

 

آینده حرفه حسابداری به وارد بودن، بروز بودن و بازار مداری وابسته است، اما پیش از هرچیز به طور اساسی به نمایش حرفه‌ای‌گری، عمل به منافع عمومی و از دست ندادن هدف اصلیمان به عنوان نگاهبانان شفافیت و درستی درگزارشگری مالی بستگی دارد. این‌کار نیازمند تمرکز برروی اخلا‌ق حرفه‌ای به عنوان زیربنای هدف یادشده و جهانی اندیشیدن و عمل کردن در سطح محلی برای دستیابی به آن هدف است.

این هدفها در مرکز کار هیئت قرار دارند و همچنین این فکر که کسی که بر افکار عصر خود اثر می‌گذارد، بر دوره‌های پس از آن نیز تاثیر می‌گذارد.

امروز حرفه ما نیازمند است تا مورد احترام و با نفوذ باشد اگر که قرار است خودمان در آینده این‌گونه باشیم.

اگر ما متعهد به مقدم داشتن منافع عمومی و زنده نگاه داشتن ارزشهای درستکاری، شفافیت و تخصص باشیم، آینده حرفه حسابداری روشن خواهد بود.

_   حسابداران حرفه‌ای درمحیط کسب و کار به خاطر نقشی که در ایجاد ثروت و مشارکت در راهبری   درست و گزارشگری مالی مطلوب دارند کاملا‌ً شاخص خواهند بود.

_  حسابداران حرفه‌ای شاغل در بخش عمومی برای نقشی که در عملکرد درست، کارامد و اخلا‌قی دولتها و حفظ حقوق شهروندان دارند، کاملاً مشخص خواهند بود.

_  حسابداران حرفه‌ای در موسسات حسابرسی، برای نقشی که به عنوان حسابرس در تسهیل بازارهای سرمایه عادلا‌نه و متشکل و به عنوان مشاور حرفه‌ای در ایجاد ثروت دارند، کاملاً  مشخص خواهند بود.

اگر ما در تعهد خود به منافع عمومی و ارزشهای درست موفق نشویم، اعتماد عمومی را از دست خواهیم داد و دیگر حرفه حسابداری با این مشخصات را نخواهیم داشت. انتخاب دشواری است. من بر این باورم که ما به اتفاق را همان را درست انتخاب خواهیم کرد.

 در کار با یکدیگر به عنوان یک حرفه جهانی ما ارزشهای درستکاری، شفافیت و تخصص را زنده نگاه خواهیم داشت ودر همکاری با مراجع ذیصلا‌ح، سرمایه‌گذاران و ذینفعان اعتماد عمومی قابل قبول را باز خواهیم یافت.

در همکاری با کشورهای درحال توسعه، ما به زیرساختهای مالی محکمی در سراسر جهان دست خواهیم یافت و با فقر خواهیم جنگید.

در همکاری با یکدیگر، ما موفق خواهیمشد و جهان جای بهتری برای این همکاری خواهد بود.

 
نوشته شده توسط Super User دسته: حسابداری
نمایش از 16 ارديبهشت 1392 بازدید: 2524
پرینت

در حقیقت، حسابداری یک فناوری و مجموعه‌ای از مقررات است که همه سیستم‌های مالی بر مبنای آن است و هر رویدادی در جامعه به سیستم مالی بستگی دارد. حسابداران (حسابدار رسمی)، کارشناسانی هستند که قوانین و مقررات را به عنوان مرجع رویدادهای مالی به کار می‌گیرند. از آغاز شکل‌گیری جوامع متمدن، حسابداران و حسابداری نقش مهمی را بازی کرده‌اند. نقش موثر حسابداران امروزه تقریبا در کلیه تصمیمات داخلی و بین‌المللی غیرقابل انکار است. آنها مشاورانی امین برای کارهای اجرایی هستند. انواع ویژگی‌های مورد نیاز برای موفقیت عبارتند از: خلاقیت، راه‌حل‌یابی برای مشکلات، تفکر راهبردی، اخلاقیات و تسلط و مهارت در روابط شخصی. اینها انواع ویژگی‌هایی هستند که صاحبان واحدهای تجاری آنها را در یک مشاور امین (حسابدار) جست‌وجو می‌کنند.

 به طور کلی، سوء‌تفاهم‌های زیادی از نقش حسابدار و حسابداری در جامعه وجود دارد، که برخی از آنها رفع می‌شود:

- درک عموم این است که یک حسابدار روی صندلی می‌نشیند، اعداد و ارقام را در یک ماشین حساب محاسبه می‌کند، ولی حقیقت بیانگر آن است که حسابدار در جست‌وجوی منفعت – هزینه در ترکیب کانال‌های توزیع متعدد است.

- درک عموم این است که حسابدار، فردی منزوی است، ولی حقیقت حاکی از آن است که حسابدار شخصی است که بیشتر وقتش صرف ارتباطات رو در رو می‌شود تا بتواند راهبردهای واحد انتفاعی و موقعیت آن را بررسی کند.

- درک عموم این است که حسابدار یک عامل خودکار است، در حالی که حسابدار می‌تواند به عنوان یک مقام ارشد اجرایی به خوبی ایفای نقش کند.

- درک عموم این است که حسابدار وقت زیادی صرف می‌کند، ولی حقیقت بیانگر آن است که حسابداران معمولا در دوره‌های گزارش‌دهی و تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی، ساعات زیادی کار خواهند کرد که این دوره‌های پرفشار کاری با دوره‌های کم‌فشارتر جبران خواهد شد.

- درک عموم این است که حسابداران تحت فشار زیادی کار می‌کنند، ولی حقیقت این است که بیشتر این فشارها از تعهد شخصی (اخلاق حرفه‌ای) برای انجام این مسوولیت‌ مهم ناشی می شود و برای بیشتر حسابداران این فشارها خوشایند است.

- درک عموم این است که حسابداران پاداش متوسطی برای کارشان دریافت می کنند، در حالی که حرفه حسابداری همیشه پاداش‌دهی مالی داشته است.

- درک عموم این است که حسابداری با چالش‌های کوچکی رو‌به‌رو است و علت آن این است که در کلاس‌های دانشگاهی، حسابداری با دفترداری اشتباه گرفته می‌شود. حقیقت این است که حسابداری عبارت است از: استفاده از اطلاعات مالی برای کمک به هدایت راهبردهای واحد تجاری در بالاترین سطح ممکن.

از این رو، سوء‌تفاهم‌های زیادی از نقش حسابدار و حسابداری در جامعه وجود دارد؛ بخشی از آن به این علت است که حسابداران به محرمانه بودن اطلاعات صاحبکار (امانتداری) احترام می‌گذارند و تا حد ممکن می‌کوشند تا کمتر در مورد کارشان صحبت کنند. حسابداران خیلی محافظه‌کارانه با عموم صحبت می‌کنند، به این ترتیب غالبا یک تفاوت کلی بین درک عموم از نقش حسابدار و حقیقت وجود دارد، ولی مالکان واحدهای انتفاعی برای احتیاطی که حسابداران اعمال می‌کنند، پاداشی قائل هستند.

در واقع، یک حسابدار در هر رویداد تجاری قابل ملاحظه حداقل با یک وکیل برابر است، به طوری که وکیل واحد انتفاعی را در امور حقوقی همراهی می‌کند، در حالی که حسابدار نیز اطلاعات مورد استفاده سرمایه‌گذاران، بانک‌ها و مالکان را اعتبار می‌بخشد. حسابداران مسوولیت‌ دارند به اهداف واحد تجاری به دقت توجه کنند و دلیل آن این است که بیشتر حسابداران در نهایت رییس‌ امور مالی، رییس امور اجرایی یا رییس‌ اصلی شرکت‌ها می‌شوند.

حسابداران به عنوان مشاورانی امین و با احتیاط واحد تجاری، در جامعه از احترام برخوردارند.

به طور خلاصه حرفه حسابداری، حرفه‌ای برای بهترین و مستعدترین دانش‌آموختگان و کسانی است که از ورود به آن بهره‌مند می‌شوند. اگر شما خلاقیت و تفکر راهبردی در مورد تصمیم‌گیری‌های مالی دارید، می‌توانید به حرفه حسابداری وارد شوید.

 
شما اینجا هستید:   خانه معاونت آموزشیمدیران گروهحسابداری