نوشته شده توسط Super User دسته: اهم اخبار
نمایش از 05 دی 1394 بازدید: 3150
پرینت

گروه عمران دانشکده سما شیروان به مناسبت هفته پژوهش کارگاه تخصصی نقشه برداری (دوربین و نرم افزار های ترسیم نقشه ) را در تاریخ 27/9/94 از ساعت 12/30 الی 18/30 با همکاری دکتر کاظمی معاون دانشگاه آزاد در امور سما ، مهندس امانی و  مهندس بهزادفر برگزار نمود . در این کارگاه آموزشی و پژوهشی  دانشجویان رشته های ساختمان آموزشکده سما ،  عمران و معماری  دانشگاه آزاد اسلامی شیروان و بجنورد و برخی از اساتید و دو تن از ناظران عالیه ستاد آب و فاضلاب  شهری خراسان شمالی حضور داشتند .

دانشجویان با حضوری سه ساعته در زمینی حدود یک هکتار جنب شهرک وحدت شهرستان ، با دوربین توتال و نحوه ی  کار آن آشنا شدند ، و نیز نحوه ی برداشت عوارض زمین و توپوگرافی منطقه را کار کردند ، در مرحله پیاده سازی نقاط نام سما را به صورت مختصات از پیش تعیین شده روی زمین پیاده نمودند .

سپس دانشجویان با بازگشت به سالن همایش دانشکده با حضوری سه ساعته در سالن ، نحوه ی تخلیه دوربین و آشنایی کامل نرم افزار اتوکدلند را آموزش دیدند و برداشت های خود را به صورت یک نقشه توپوگرافی با استفاده از نرم افزار فوق ترسیم نمودند .این کارگاه با استقبال گرم دانشجویان و اساتید گروه ساختمان به نحو شایسته صورت گرفت . در پایان مهندس امانی برگزاری کارگاههای تکمیلی را به دانشجویان وعده دادند.

 

 

                                               

 

 

 

شما اینجا هستید:   خانه آرشیو اهم اخبار برگزاری کارگاه تخصصی نقشه برداری ویژه هفته پژوهش (دانشکده سما شیروان -رشته ساختمان)